küresel ısınma ve yalıtım

ISI YALITIMI VE KÜRESEL ISINMA

Binalarda yapılan ısı yalıtım küresel ısınmayı fazlasıyla etkilemektedir. İlk olarak küresel ısınmayı anlayarak başlayalım insanlar tarafından atmosfere salınan gazların sonucunda dünya yüzeyindeki sıcaklığın artması durumuna küresel ısınma denmektedir. 

Küresel ısınmaya sebep olan sera gazlarının salınımı binalar, atıklar, tarım, enerji, endüstri, ormancılık, ulaşım vb. sektörlere göre oranları değişiklik göstermektedir. Bu enerji tüketiminde yaşadığımız konutların oranı ciddi oranda yüksektir. Isıyı içerde tutmak ve enerjinin çok az yakılmasını ve dışarıya salınmasını sağlamak küresel ısınmayı engellemeye büyük oranda katkıda bulunmaktadır. 

Türkiye’de uygun izolasyon kriterlerine uyulması halinde binalarda %30-%50 arasında enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Ülkemizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için enerjimizi daha tasarruflu kullanmalıyız. Ayrıca 2008 tarihli ve 27075 sayılı resmi gazete’de yayınlanan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” uyarınca toplam kullanım alanı 1000m2’nin üstünde yer alan binalar için Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi öngörülmüştür. Bu kimlik sayesinde binalara verilen dereceler ile binaların enerji tüketim seviyesi sınıflandırılmaktadır.   

 Etiketler : ısı yalıtımı ve küresel ısınma


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL