POLİSAN MANTOLAMA

Polisan Exelans Enerji Hazır Dekoratif Kaplama : Binaların dış duvar ve ısı yalıtımı sistem sıvasının üzerinde  kaplama malzemesi olarak uygulanan,  beyaz çimento esaslı, akrilik polimer katkılar içeren, su itici özelliğine sahip, beyaz renkte 1,5 mm tane kalınlığında son kat dekoratif kaplama ısı yalıtım malzemesi dir.

 

 

Kullanım Alanları

Dayanıklılık ve dekoratif mantolama görünümün amaçlandığı iç ve dış yüzeylerde,  brüt beton, tavan, duvar ve dış cephe ısı yalıtım sistemlerinin üstünde dekoratif kaplama olarak kullanılır.

Genel Özellikler

Polisan Exelans Enerji Dekoratif Kaplama 1,5 mm ,  suya, dona, neme ve kötü hava şartlarına  karşı yüksek dayanım gösterir. Yapışma mukavemeti yüksek, çimento esaslı yüzeylere çok iyi yapışır. Buhar geçirgenliği yüksek ve uzun ömürlüdür. Yanmaz ve kabarma yapmaz.  Uygulama sonrası homojen bir dekoratif görüntü oluşturur. Dokusu sayesinde sıva yüzeydeki çelik mala izlerini kapatır. Isı yalıtımı sistemleri için ideal bir dış cephe kaplamasıdır. Üzeri boyanabilir.

Malzemenin Hazırlanması

25 kg’lık torba içindeki toz malzeme,  6,5 - 7 lt su konmuş temiz bir kap içerisinde yavaş devirli bir matkap ile karıştırılır. İşlem, karışım homojen hale gelinceye kadar devam edilir. Hazırlanan karışım 5 dakika bekletilip tekrar karıştırılır ve uygulamaya hazır hale getirilir.

Yüzeyin Hazırlanması

Sıva yüzeyi temiz, kuru ve sağlam olmalıdır.  Aderansı düşük, oynak parçalar yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Hasar görmüş yüzeyler Exelans Enerji İnce-Kalın Tamir Harçları ile onarılmalıdır. Sıvalı yüzeylerde tozumaya karşı önlem alınmalıdır. Sıcak havalarda yüzeyde nemlendirme yapıldıktan sonra uygulama yapılmalıdır.

Uygulama Yöntemi

Hazırlanan homojen karışım çelik mala ile düzgün bir şekilde yüzeye uygulanır.Polisan  Exelans Enerji Dekoratif Kaplama 1,5 mm  yüzeye homojen bir şekilde uygulandıktan 3-5 dakika sonra düz plastik mala ile dairesel hareketlerle yüzeyde desen verilmelidir. Desen verilirken plastik mala yüzeyi sık sık temizlenmelidir. Polisan Exelans Enerji Dekoratif Kaplama 1,5 mm  istenirse üzeri polisan dış cephe boyası ile boyanabilir. Üzerinin boyanması için uygulamadan sonra normal şartlar altında 7 gün beklenmesi önerilir.

Direkt güneş ışığı altında, sert rüzgarda, sis, yüksek bağıl nem oranında veya yoğun yağışlarda uygulanmamalıdır. Yapılan uygulama tam kuruma süresini tamamlayıncaya kadar çeşitli sebeplere bağlı ısınmaya ve yoğun güneş ışığına karşı korunmaya alınmalıdır.Etiketler : dekoratif kaplama, polisan exelans enerji


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL