POLİSAN MANTOLAMA

Polisan Mantolama Düzeltme Macunu : Çimento esaslı, tek bileşenli, çeşitli polimer ve katkı maddeleri ile takviye edilerek hazırlanmış, içeride ve dışarıda kullanılan ve boyaya hazır yüzey elde etmek amacıyla kullanılan, mükemmel su buharı geçirgenliğe sahip, elle kullanıma uygun, yüksek stabiliteye sahip yüzey düzeltme ve dolgu harcı.

 

 

Kullanım alanları

Brüt beton yüzeylerde, boya öncesi prüzsüz zemin hazırlanmasında, duvar ve tavanların sıvalarında ve sıva tamiratlarında, yüzey bozuklugu olan brüt beton elamanlarının tesviyesinde kullanılır. İç ve dış cephelerde kullanılabilir. Düzgün yüzey bitişi sağlar.

Özellikleri

Su ile karışımı sağlanabilen, suya,dona ve neme karşı dayanıklı, plastik kıvamı yüksek, yüzeylere yapışma mukavemeti yüksek, hidrolik bağlayıcılığı özelliği olan, kolay işlenebilir, su buhar geçirgenliği mükemmel çimento esaslı düzeltme macunudur. Beton ve sıvalı yüzeylerde aderansı arttırır. Geniş yüzeylerde çatlaksız görünüm oluşturur. Beyaz ve Gri renkte üretilmektedir.

Yüzeyin Hazırlanması

Sıva üstü uygulamalarında 3 gün beklenmesi gereklidir. Uygulama yapılacak yüzeyler, toz, kir, kalıp yağı, vb. maddelerden arındırılmalıdır. Çimento, sıva ve beton gibi kalıntılar ve atıklar uygulama yüzeyinden arındırılmalıdır. Aderansı düşük ve oynak parçalar, yosun kalıntıları ve çatlak sıvalar  yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Brüt beton yüzeylerde yapılacak uygulamalarda yüzeyleri ile tozumaya müsait alçı sıva ve alçı yüzeyler brüt beton astarı ile astarlanmalıdır. Yüzey yeterince nemlendirme yapıldıktan sonra uygulamaya geçilmelidir.

Malzemenin Hazırlanması

Polisan Exelans Enerji Düzeltme Macunu  normal ortam sıcaklıgında 25 kg malzeme 9,0 lt temiz su dolu kap içerisine içerisine ilave edilir. Aynı zamanda  düşük  devirli bir karıştırıcı ile karıştırılır.Karışım homojen oluncaya ve topak kalmayıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir.Hazırlanan karışım 5 dakika bekletilip tekrar 1-2 dk karıştırılır. Uygulamaya hazır hale gelen Karışım uygulanır. Taze harç 1 saat içerisinde tüketilmelidir.

Uygulama

Tek kat uygulamalarda hazırlanan harç çelik mala ile beton veya sıva  yüzeye sıyırma yöntemi ile çekilir. Boya uygulama öncesinde yüzey  zımpara yada Tirfil ile  düzeltilerek işlem sonlandırılır ve yüzeye boya uygulaması yapılır.

Çift kat uygulamalarda; ilk kat  yüzeye sıyırma olarak çekilir. Uygulama sonrasında 6 saat beklenir ve ikinci kat uygulaması yapılır. Boya öncesi yüzey zımparalanarak düzeltilerek işlem sonlandırılır ve yüzeye  boya uygulaması yapılır.

Düzeltme macununun çatlamasının önlenmesi için 2. kat uygulamasından önce yüzey nemlendirilmesi tavsiye edilir.

Brüt betonlarındaki küçük kuş gözlerinde yada sıva yüzeylerinde ki boşluk ve ince çatlakların doldurulmasında tamir harcı olarak da kullanılabilir.

Hızlı kurumanın önlenmesine yönelik, Polisan Dış Cephe Düzeltme Macunu uygulanan yüzeyler, doğrudan güneş ile temastan, kuvvetli rüzgar ve kötü hava şartlarından korunmalıdır.Etiketler : düzeltme macunu


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL