FUGALI MANTOLAMA

Fuga, dış cephe kaplamaları arasında genleşme ve çatlamayı önlemek ve estetik görünüm sağlamak amacı ile kullanılan dış cephe ürünüdür. Fugalı mantolama uygulamasında fuga hem estetik bir görünüm sağladığı için, hem de,uygulamada dekoratif sıva ve boya uygulama aşamasında ek oluşturmadan sonlandırma sağladığı için kullanılır.

Fuga xps veya eps ısı yalıtım malzemelerinden yapılır, fuga kanalının iç tarafı akrilik harc ile kaplanır ve dış etkilere maruz kalmadan uzun yıllar beklenen performansı sağlar.

Fuga Uygulama Yöntemleri

1- Isı yalıtım levhaları duvara aşağıdan yukarıya kadar  tespit edilir, istenilen yerlere kesim aletleri ile fuga kanalları açılır, alüminyum fuga profilleri yerleştirilir. İskele de uygulama yapılması zordur, çok fazla işçilik gerektirir,uygulama hataları sebebi ile ısı köprüleri oluşabilir.

2- Özel üretim Fuga profilleri ısı yalıtım levhaları ile birlikte uygulanır. Fuga Profilleri ısı yalıtım levhası kalınlığında ve aynı malzemeden imal edilmiş olduğundan kesim işlemine gerek yoktur. Hızlı uygulanabilir, birleşim yerlerinde ısı köprüsü oluşturmaz.

Etiketler : fugalı mantolama, fuga mantolama
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697 / 444 GNYP
© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

1
Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL