İÇTEN YALITIM

Dış duvarların içten yalıtımı, sadece dış taraftan ısı yalıtımı yapılmaya müsait değilse ya da tercih edilmiyorsa uygulanabilir. Dış duvara bağlı olan kolon, kiriş ve perde gibi yapı elemanlarının ısı köprüsü (ısı kaçakları) oluşturmaması için yalıtılmalıdır.

Duvarların içten ya da dıştan yalıtımasının avantaj ve dezavantajları vardır. Dıştan ısı yalıtımı yapı elemanlarını dış hava şartlarına karşı maksimum seviyede korur. Sıcaklık farklılıkları nedeni ile meydana gelen genleşme ve büzülme gibi fiziksel değişimleri minimum seviyede tutar ya da tamamen önler. Dıştan yapılan mantolama uygulaması hem ısı hemde su yalıtımı görevini yerine getirerek bina ömrüne olumlu katkı sağlar.

İçten yapılan yalıtım da yapı elemanları dış hava şartlarına (yağmur, kar, güneş etkileri vb.) karşı korunamaz, bu nedenle bina ömrüne olumsuz etki eder. İçten yalıtım dış cephe ısı yalıtımına göre daha ucuzdur ve işçiliği daha azdır.

Güney Yapı İzolasyon olarak binanızı bir bütün olarak ele alan, hem ısı hem de su yalıtımı sağlayan, konforlu ortamlar sunan, %50 enerji tasarrufu sağlayan ve bunların yanında hem de çevreci olan dış cephe mantolama uygulamasını hem ülke hemde bireysel ekonomi için önemli tavsiye etmekteyiz. 

 Etiketler : içten yalıtım


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL