İZOLASYON FİRMALARI

İzolasyonun yapılma amacı, bir yapının içi ve dışı arasındaki enerji transferini sınırlamaktır. Türkiye’nin enerji tüketiminin büyük bölümü konutlarda tüketilmektedir ve bu enerjinin büyük bir kısmı ısıtma ihtiyacı için kullanılmaktadır. İzolasyon nüfus yoğunluğu ve konut sayısı göz önüne alındığında başta İstanbul olmak üzere tüm şehirlerde sağlık, çevre ve ekonomik sebeplerden yapılmalıdır.

İyi bir dış cephe izolasyon uygulamasının olmazsa olmazlarının başında bilgi birikim ve tecrübeye sahip izolasyon şirketleri gelir, personeli bilgili tecrübeli olan izolasyon şirketlerinin uygulamadan kaynaklanan sorun hemen hemen yok gidir. İkinci olmazsa olmazı standartlara uygun izolasyon malzemeleridir, uluslar arası standartlara uygun yalıtım malzemeleri tam koruma sağlar ve uzun yıllar binanızı dış etkiler korur.

İzolasyon firmalarının ilk görevi uzman uygulamacı personel yetiştirip sorunsuz uygulamalar yapmak ve kendi kazançlarını ikinci planda tutarak öncelikle ülke menfaatlerini düşünmek olmalıdır.

İzolasyon Firmaları Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

İzolasyon firması ticaret odasına kayıtlı mı?

Firma faaliyette mi? Faaliyet belgesi tarafınıza sunuldu mu?

Uygulama maliyetini üstlenebilecek bir sermayeye sahip mi?

Firmanın banka kredibilite miktarı ne kadardır? Kullanabileceği mevcut tanımlı kredisi var mı?

Firma izolasyon uygulamasının kontrolünü kaç kişilik bir teknik kadro ile yürütüyor. Çalıştığı kadronun SGK sigortalarını ödüyor mu?

İzolasyon Şirketi güvenilir bir markanın 1. sınıf paket sistemini kullanıyor mu?

Yalıtım firması malzemesini kullandığı üreticinin ana uygulayıcı bayisi mi? Üretici uygulayıcı firmanın yaptığı ısı yalıtım uygulamalarına ve işçiliğine garanti veriyor mu?

Firma ısı yalıtımı uygulaması sırasında yaşanabilecek iş kazalarına yada etrafına verebileceği zararlara karşı özel bir sigortaya sahip mi?

Firma ile yalıtım uygulaması sözleşmesi imzalandığında 3 Boyutlu Renklendirme Hizmetini ücretsiz sunabiliyor mu?

Firma ile izolasyon uygulama sözleşmesi imzalandığında binanızın ısı kayıplarını doğru tespit edebilecek teknik donanıma sahip mi?

Sözleşme imzalandığında ısı yalıtım uygulaması sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için şirket avukatları aracılığı ile Hukuki Danışmanlık Hizmeti verebiliyor mu?  

Firma ile sözleme imzalandığında yalıtım uygulaması sürecinde yöneticilerin yükünü hafifletecek hizmetler sunabiliyor mu?

Firma İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımı Derneği) üye listesinde yer alıyor mu? İZODER Üye Tanıtım Kartına sahip mi?

Dış cephe kaplama firmaları nın gerçekleştireceği ısı yalıtım uygulamasında seçilen malzeme kalınlığı yeterli mi? Uygulama TSE 825 standartlarına uygun mu?

Firmanın daha önce ısı yalıtımı uygulaması yaptığı binaları görebileceğiniz ve dilerseniz yönetici ismi, telefonu, adresi vb. bilgilerine ulaşarak danışabileceğiniz bir referans listesine sahip mi? 

İzolasyon firması kurumsal internet sitesi hizmeti var mı? İnternet sitesi ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılıyor mu?

Yukarıdaki soruların cevabı tutarlı ve kanıtlanabilir ise firma gerçekten yaptığı işi ciddiye alıyor demektir ve izolasyon uygulamalarından tam verim alabilirsiniz, aksi takdirde yapılacak uygulamanın eksik ya da hatalı olması durumunda, izolasyon uygulamasının tekrar yapılması gerekir, bu da hem zamandan hemde paradan zarar edilmesine sebebiyet verir. 

 Etiketler : izolasyon firmaları


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL