TERS TERAS ÇATILAR

Klasik teras çatılarda ısı yalıtım katmanı su yalıtım katmanının altında bulunur. Çünkü bu tür çatılarda kullanılan açık gözenekli ısı yalıtım malzemeleri yağış sularından korunmayıp ıslandıkları takdirde ısı yalıtım özelliklerini kaybederler. Sıklıkla kullanılan bakalitli cam yünü, taşyünü gibi lifsel malzemelerin ısı yalıtımı yapabilmeleri için ıslanmamaları gerekmektedir. 

Ekstrüde polistren köpükler ortaya çıkıncaya kadar klasik teras çatıların katmanlarının sıralanışında önemli bir değişiklik olmamıştır. Ancak, bu malzemenin kapalı gözenekli ve sugeçirmez oluşu nedeniyle sudan etkilenmemesi teras çatı kesitindeki ısı tutucunun yerinin değişmesine neden olmuş ve ısı tutucu olarak bu malzeme su tutucu katmanın üstüne yerleştirilebilmiştir. 

Ekstrüde polistren köpük gerek basınç dayanımının yüksekliği ve gerekse sudan etkilenmemesi nedeniyle ısı tutucu katmanın yeri yönünden bir devrim niteliği sağlamış ve ısı tutucu olarak su yalıtım katmanının üstünde güvenle kullanılabilmiştir. 

Klasik teras çatılardaki ısı tutucunun yerinin değişmesine dayalı olarak ekstrüde polistren köpüklerin bu şekilde kullanıldığı çatılara bu nedenle ters çatılar adı verilmiştir. 

Ters çatılar klasik çatılara göre uygulama yönünden önemli yararlar sağlarlar.Etiketler : ters teras çatılar


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL