ROCKWOOL DACHROCK

Rockwool Dachrock çok yüksek yoğunluklu monolit levhadır. Genellikle, yüksek basma dayanımı gerektiren ve yoğunluk sınırlamaları olmayan çatılarda kullanılır.

Dachrock yüksek basma dayanımı gerektiren mekanik sabitlemeli uygulamalar ve mekanik sabitleme yerine bitümlü membran üzerine çakıl ve taş serilerek yapılan balastlı çatı uygulamaları için de idealdir. Betonarme çatılarda düşük kalınlıkların kullanılması önerilir. Dachrock 1000x600 ve 2000x1200 mm ölçülerinde üretilir. Genellikle çift kat uygulama yapılan çatılarda üst katman olarak kullanılması tercih edilir. Böyle uygulamalarda Dachrock, altında yaklaşık 120-130 kg/m3 yoğunluğuna sahip levhalar ile birlikte kullanılır. 

UYGULAMA ALANI

Dachrock yüksek yük taşıma kapasitesi ile teras çatılarda ısı, ses ve yangın yalıtımı için kullanılır. Özellikle mekanik sabitlemenin yapılmadığı bitümlü membran üzerine çakıl ve taş serilerek yapılan uygulamalar için önerilir. Dachrock ayrıca mevcut çatıların ısı yalıtımını arttırmak ve U değerini iyileştirmek için sadece ince ek bir katman olarak kullanıma da uygundur.

Isı iletkenlik değeri: 0.040 W/mK
Boyutlar: 1000 x 600 mm
2000 x 1200 mm
Kalınlık: 40 – 160 mm
Basma dayanımı: 70 kPaEtiketler : Rockwool Dachrock


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL