ROCKWOOL FİXROCK

Rockwool Fixrock havalandırmalı cepheler ya da kaset giydirme sistemleri için, özel olarak tasarlanmış hafif yoğunluklu bir levhadır.

Rockwool Fixrock (FB1, FW1) cam tülü kaplı bir levhadır.

Rockwool taşyünü kendiliğinden su iticidir ve bu özellik, değişik katkılarla güçlendirilmiştir. Yüksek su iticiliği ve stabilitesi Fixrock’a mükemmel performans özellikleri sağlar. Ayrıca giydirmenin yalıtımı tamamıyla saklayamadığı uygulayamalarda, daha estetik bir görüntü yaratmak için Fixrock, siyah veya beyaz cam tülü ile kaplanabilir (FB1, FW1). 

UYGULAMA ALANI

Fixrock genellikle havalandırmalı giydirme cephelerde ısı, ses ve yangın yalıtımı için kullanılır. Havalandırmalı cephelerde son kat kaplama genellikle cam, metal, ahşap ya da plastik kompozit panellerdir ve genellikle paneller arasındaki bağlantı noktaları açıktır ve cephe kaplamasının altında kalan yalıtım malzemesi yağmur sularına maruz kalır; bu nedenle malzemenin su itici olması gereklidir. Fixrock (FB1, FW1) için en uygun kullanım alanı, havalandırma kanallarındaki akımın çok güçlü olduğu, çok yüksek bina cepheleridir. Bu gibi durumlarda, cam tülü, taş yünü levhanın yüzeyini, güçlü hava akımının sebep olabileceği aşınmaya karşı korur. Fixrock’ın mekanik özellikleri, çeşitli tip dübeller kullanılarak test edilmiştir. Test sonuçları, levha başına, her yükseklikteki binada, tahmini mümkün her türlü rüzgar şiddetine dayanabilmesi için sadece iki dübelin yeterli olduğunu göstermektedir ki bu benzer cam yünü ürünlerine göre daha azdır.

IIsı iletkenlik değeri: 0.039 W/mK
Boyutlar: 1000 x 600 mm
Kalınlık: 40 – 160 mm
Uygulama: yalnız mekanik dübelli uygulamaEtiketler : Rockwool Fixrock


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL