yalıtım üniteleri

YALITKAN CAM YERİNE YALITIM ÜNİTESİ KULLANIMI

Örneğin; 6 mm yalıtkan cam yerine 6+12+6 yalıtım camı kullanıldığında sağlanan iyileştirme +2 dB dolayındadır. Hava dolgusu standart ara boşluk genişliklerinin (6, 9, 12 mm) gürültü yalıtımına katkıları arasındaki farklar kayda değer değildir. Diğer yandan, yalıtım ünitelerinin camları arasında örneğin 4/3 veya 5/3 oranında kalınlık farklılıkları yaratıldığı takdirde ek iyileştirmeler elde edilebilir. 'Örneğin; 5+12+5 kalınlık yalıtım camı ile 5+12+3 kalınlıktaki yalıtım camı kıyaslandığında farklı cam kalınlıklarını barındıran 5+12+3 seçimi yaklaşık 1 dB'lik bir avantaj sağlayabilmektedir.

ISICAMLAR

Isıcam adı altında üretilen camlar, çift cidar gibi düşünülemez, çünkü aralarında ses yalıtımı bakımından olması gereken yaklaşık 10-12 cm aralık, burada hava devinimlerine yeterince engel olamayacağından taşınım ile ısı kaybı olacak ve ısıcam esas görevini göremeyecektir. Isı camlarda kullanılan yaklaşık 12 mm hava katmanı ise, iki camın neredeyse katı bir biçimde bir birine bağlayacak ve çift cidar gerçekleşmeyecektir. Bu gerçeğin tüm dünyada bilinmesine karşın ülkemizde ısı camların ses yalıtımı da yaptığı konusu yanlış bilgi sürekli olarak yayılmaktadır.

ISICAM SES YALITIM ÖZELLİĞİ

25-27 Ağustos 1997'de Budapeşte'de yapılan lnterNoıse'97 Uluslararası Akustik Toplantısı'nda, ısıcamların ses yalıtım özelliklerinin önemli olan alçak frekanslarda iyileştirmesi için camlar arası hava hacminin aktif elektro akustik bir sistem ile denetlenmesi konusu gündeme gelmiştir. Ancak, bu aktif denetimin ne zaman uygulamaya elverişli duruma gelebileceği ve neye mal olacağı belli değildir. Bugün için yapılacak iş, eğer yalnızca ses yalıtımı amaçlanıyorsa ya 7-8 mm kalınlığında bir cam ile tek doğrama ya da aralarında 13-14 cm uzaklık bulunan çift doğrama uygulanması eğer aynı zamanda ısı yalıtımı da uygulanmak isteniyorsa, çift doğramanın dışta olanında ısı cam kullanılmasıdır.

 Etiketler : yalıtım üniteleri


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL