POLİSAN SERAMİK YAPIŞTIRMA HARCI

Polisan Exelans Enerji Seramik Yapıştırma Harcı : Çeşitli sentetik katkı ve polimerler katkılı, yapışma gücü arttırılmış,  TS EN 12004’e göre üretilen C1T sınıfı,fayans,seramik ve cam mozaik vb. kaplama malemelerinin duvar ve zemine yapıştırılması için kullanılan, suya ve neme karşı dayanıklı, yüksek stabiliteye sahip, beyaz renkte,  çimento esaslı  çevre dostu yapıştırma harcıdır.

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda düşey ve yatay uygulamalarda, uvar ve zeminlerde, su emme oranı % 3'ün üzerinde olan küçük ve orta boy fayans, çini, seramik ve doğal taş gibi malzemelerin yapıştırılmasında kullanılır.

Genel Özellikler

Suya, neme ve donmaya karşı dayanıklı, su geçirgenliği düşük, plastik kıvamlı, uygulaması kolay, hidrolik bağlayıcılığı yüksek, yüksek yapışma özelliğine sahip, düşey uygulamalarda kayma yapmaz, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Yüzeyin Hazırlanması

Uygulama yüzeyleri; temiz düzgün ve terazisinde olmalıdır. Ayrıca yüzey; toz, kir, kalıp yağı, boya gibi yapışmayı engelleyici yabancı maddeler ile  beton ve sıva gibi kalıntılardan arındırılmalıdır. Zayıf yüzeyler, çatlak sıvalar gibi kendini taşıyamayacak sağlamlıkta olmayan yüzeyler ve yosun kalıntıları uygulama yüzeyinden uzaklaştırılmalıdır.

Tamir gerektiren zemin ve duvarlar uygulamadan en az 2-3 gun oncesınde Polisan dış cephe Exelans Enerji ince veya kalın  tamır harçları ile doldurulup tesviye edilmelidir. Yüzey emiciliği yüksek olan yüzeylerde emiciliğin azaltılmasına yönelik astar uygulama yapılması gereklidir.  Uygulama yüzeyi nemli olmalı fakat su birikintisi olmamalıdır.

Malzemenin Hazırlanması

25 kg toz torbasındaki Polisan Exelans Enerji Seramik Yapıştırma Harcı, ortam sıcaklığında ki 6,0-7,0 lt temiz su ile bir kap içerisine konularak düşük devirli matkap ile topak kalmayıncaya kadar karıştırılır. Sonra karışım 5 dk dinlendirilen harç, homojen hale gelene kadar 1-2 dk karıştırılır. 

Uygulama

Hazırlanan harç uygun dişli mala ile yüzeye taraklama ile yayılır. Taraklanan harç üzerine kaplama malzemeleri en fazla 10-15 dk içerisinde yapıştırılmalıdır. Bu süre içerisinde yapıştırma yapılmadı ise, yüzeyde ki harç kazınıp, yerine yeni harç uygulanmalıdır.

Zeminin düzgünlüğü kontrol edilerek, yardımcı araçlar ile malzemenin iyice yerleşmesi ve yapışması sağlanmalıdır. Derz uygulamasına geçilmesi için min 1 gün beklenmelidir.

Yeni uygulama yapılmış olan yüzeyler, doğrudan güneş ışığına, güçlü hava akımlarına, yağmur ve don gibi olumsuz hava şartlarına karşı korunmalıdır.Etiketler : Exelans Enerji, Seramik Yapıştırma Harcı


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL