EXELANS ENERJİ DERZ DOLGU HARCI

Polisan Exelans Enerji Derz Dolgu Harcı : Çeşitli sentetik  ve polimerler katkılar ile takviye edilerek  tutunma gücü arttırılmış,  TS EN 13888’e göre üretilen CG1 sınıfı, fayans,seramik, mermer, cam mozaik, beton klinker plaka  vb. plakaların arasında ki derzlerin doldurulmasında kullanılan, havuzlar, su depoları gibi sürekli ıslak ortamlarda kullanılabilen çimento esaslı  çevre dostu esnek derz dolgu harcıdır.

Kullanım Alanları

İç ve dış mekanlarda düşey ve yatay uygulamalarda, duvar ve zeminlerde, fayans, seramik, doğaltaş, pres tuğla, cam mozaik, granit ve diğer kaplama malzemeleri ile döşenmiş yüzeylerde ki derz boşluklarında kullanılır.

Genel Özellikler

Suya, neme ve donmaya karşı dayanıklı, uzun ömürlü, yoğun yaya trafiğine karşı dayanıklı, plastik kıvamlı, uygulaması kolay, hidrolik bağlayıcılığı yüksek, esnek derz dolgu harcıdır.

Yüzeyin Hazırlanması

Uygulama yüzeyleri; temiz düzgün ve terazisinde olmalıdır. Ayrıca yüzey; toz, kir, kalıp yağı, boya gibi yapışmayı engelleyici yabancı maddeler ile  beton ve sıva gibi kalıntılardan arındırılmalıdır. Döşenmiş olan seramik, fayans vb kaplamalar yüzeye Polisan Exelans Enerji Esnek Granit Yapıştırıcı yada polisan dış cephe  Exelans Enerji Seramik Yapıştırma Harcı ile kuvvetlice sabitlenmeli ve yapıştırma harcı prizini alarak sertleşmesini tamamlaması gereklidir.

Derzlerin yeterli derinlikte olmasına dikkat edilmelidir.  Uygulama öncesinde derzler iyice temizlenmeli, tozdan arındırılmalı ve nemli bir sünger ile silinmelidir. Mat cilalı yada gözenekli plakaların yüzeylerinde ton veya renk farklılıklarının olmaması için, yüzeyine uygulama yapılmadan önce küçük bir alanda numune uygulaması yapılması sağlıklı olacaktır.

Malzemenin Hazırlanması

25 kgtoz torbasındaki Polisan Dış Cephe Exelans Enerji Derz Dolgu Harcı, ortam sıcaklığında ki 6,5-7,5 lt temiz su ile bir kap içerisine konularak düşük devirli matkap ile topak kalmayıncaya kadar karıştırılır. Sonra 5 dk dinlendirilen harç, homojen hale gelene kadar 1-2 dk tekrar karıştırılır. 

Uygulama 

Hazırlanan harç uygun kauçuk mala veya alet yardımı ile derin ve düz olarak yayılmalıdır. Artan malzeme temiz bir şekilde yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Derz dolgu harcı uygulama sonrası ilk kuruma işleminde çalışma yüzeyi kabaca ıslatılmalıdır. Daha sonra derz dolgu işlemi tamamlanmış olan yüzeyler bir sünger yardımı ile temizlenerek yüzey parlatılır.

Yeni uygulama yapılmış olan yüzeyler, doğrudan güneş ışığına, güçlü hava akımlarına, yağmur ve don gibi olumsuz hava şartlarına karşı korunmalıdır.

 Etiketler : derz dolgu harcı


Benzer Konular Kategoriler Hatalı Mantolama Sökümü Nasıl Yapılır Isı Yalıtımında Yanlışlar ve Doğrular Bina Dış Cephe Kaplamaları Bina Isı Kayıpları ve Isı Yalıtımı Söve Uygulamaları İş Süreçlerimiz Dış Cephe Mantolama American Siding Bina Ses Yalıtımı BTB Üzerine Mantolama Yapılırmı Mantolama Üzerine Klima Montajı Nasıl Yapılır Mantolama Teknik Detaylar Mantolama Teklifi Örneği Çatı Yalıtımı Dış Cephe Giydirme Sistemleri Binalarda Isı Yalıtımı Temel Su Yalıtımı Yangın Yalıtımı ve Yangın Yalıtım Malzemeleri Mantolamamı Nasıl Koruyabilirim Taşyünü
Site Haritası Hakkımızda Hizmetlerimiz Mantolama Isı Yalıtımı İş Süreçlerimiz Referanslar Bize Ulaşın Basında GNYAPI Sitemap Site Haritası
İnsan Kaynakları İK Politikamız Açık Pozisyonlar Başvuru Formu
Ustalara Özel Eğitim Talebi Başvuru Formu
Bize Ulaşın A Bağlarbaşı Mah. Kumru Sok. Evran İş Merkezi No: 18/4
Maltepe E5 Üstü / İstanbul

T 0216 475 1241 F 0216 475 1242
E info@gnyapi.com.tr

Danışma Merkezi
444 4697/ 444 GNYP

© Copyright 2013 GNYAPI Her Hakkı Saklıdır.

Keşif Formu
ÜCRETSİZ KEŞİF FORMU
Ayrıcalıklar
GNYAPI AYRICALIKLARI
Estetik Tasarım
ESTETİK TASARIM
GNYAPI Kurumsal
GNYAPI KURUMSAL